KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14246517
nr 1424 6517
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, Stockholms Stadshus. Akvarell, bildmått: 10x18cm, yttermått inklusive ram: 23x29cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:59:03
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman